Vår lilla skola...




börjar etablera sig i världen.. Kollade precis i Gp och hittade en länk ;

http://gp.se/gp/jsp/Crosslink.jsp?d=113&a=422945&ref=puff

Där står när alla skolor i Göteborg har student.. och vi är med! LM, Åby och Fässberg tar den 10e, altså är vi inte sist, fett nice! Haha
....

Tänkte göra såhär..

Ale
Ale gymnasium - Fredag 30 maj 2008 kl. 13:00

Alingsås
Alströmergymnasiet - Torsdag 5 juni 13:30
Farkostens Gymnasium - Fredag 13 juni 12.30
Flora Dekor Blomsterskola - Fredag 30 maj 13:00

Göteborg
Angeredsgymnasiet - Torsdag 29 maj 14:00
Aniaragymnasiet Handel & Turism - Torsdag 5 juni 13:30
Aspero Idrottsgymnasium - Torsdag 5 juni 13:30
Bräckegymnasiet - Torsdag 29 maj 12:00

Burgårdens utbildningscentrum - Tisdag 27 maj 12:00 - Michelle framför allt, och Sandra.

Cybergymnasiet - Torsdag 5 juni 12:45 Stenpiren
Donnergymnasiet - Onsdag 4 juni 13:00 vid Röda Sten
Ester Mosessons gymnasium - Fredag 30 maj 13:00
Framtidsgymnasiet - Torsdag 5 juni 12:00 på Park la Reine
Frölundagymnasiet - Torsdag 29 maj 13:00
GPG, Göteborgs Praktiska Gymnasium - Torsdag 5 juni 11:00
GTG, Göteborgsregionens Tekniska Gymnasium - Torsdag 5 juni 13:30
GTI:s Gymnasieskola - Onsdag 28 maj 13:00-14:00
Göteborgs Högre Samskola - Tisdag 10 juni 13:00

Hvitfeldtska gymnasiet - Tisdag 3 juni 13:00 - Carro, Stina, Cajsa, Pernilla, Malin, Stoffe osv osv osv!

IHGR, International High School of the Gothenburg Region - Fredag 30 maj 14:00
Ingrid Segerstedts gymnasium - Fredag 6 juni 12:30

International IT College of Sweden - Måndag 9 juni 14:00 - ALÈ ALÈ!!! MARTINA! Den måste vi gå på..


IT Gymnasiet - Tisdag den 3 juni kl 15:00 Restaurang Trädgården
Katrinelundsgymnasiet/Bernadottegymnasiet - Torsdag 29 maj 14:00
Kitas gymnasium - Torsdag 29 maj 14:00
Kunskapsgymnasiet Göteborg - Torsdag 5 juni 13:00
L M Engströms gymnasium - Tisdag 10 juni i Göteborgs domkyrka 15:00.
MTG, Motorbranschens tekniska gymnasium - Torsdag 29 maj 13:00

Munkebäcksgymnasiet - Fredag 30 maj 13:45 - MARIE! <3 och Izza, och alla andra!


NTI Gymnasiet - Torsdag 5 juni 12:00 Gustav Adolfs Torg
Polhemsgymnasiet - Tisdag 27 maj 13:00
Portalens Gymnasium - Fredag 30 maj 14:00
Plusgymnasiet - Torsdag 5 juni 12:00
Rudolf Steinerskolan - Torsdag 5 juni 14:00

Schillerska gymnasiet - Onsdag 28 maj 12:30 - Sofie, Helena!!!!

Sigrid Rudebecks gymnasium - Torsdag 5 juni 12:00 Hagaplan
SKF Tekniska Gymnasium - Torsdag 5 juni 12:00
Slottsbergsgymnasiet - Tisdag 10 juni, nationella program 14:00 Munkebäcksgymnasiets aula, IV 10:00 Härlanda kyrka
Vittra Vasastan - Torsdag 5 juni 13:30 vid operan
YTC Yrkestekniskt Centrum - Onsdag 28 maj 12:00

Härryda
Hulebäcksgymnasiet - Onsdag 4 juni 13:00

Kungsbacka

Aranäsgymnasiet - Onsdag 4 juni 13:00 - LINDA med Frida och vattenpistoler! Yey!

Elof Lindälvs gymnasium - Onsdag 4 juni 14:00
Drottning Blankas Gymnasieskola - Onsdag 4 juni 12:00
Ljud&Bildskolan - Onsdag 4 juni 12:00

Kungälv

Mimers Hus, Nord, Syd, Väst och Öst - Torsdag 5 juni 13:30 (alla sektorer) - Victor? och Victor !

Trekungagymnasiet (Gymnasiesärskolan) - Torsdag 5 juni 13:30

Lerum
Lerums Gymnasieskola - Fredag 30 maj 15:00

Mölndal
Fässbergsgymnasiet - Tisdag 10 juni 14:15
Krokslättsgymnasiet - Torsdag 5 juni 13:30
Åby Travgymnasium - Fredag 16 maj 14:00

Partille
Porthälla gymnasium - Fredag 30 maj 14:00

Stenungsund
Munkeröds Utbildningscenter - Torsdag 5 juni 12:00
Nösnäsgymnasiet - Torsdag 5 juni 13:00

Tjörn
Tjörns Gymnasieskola - Torsdag 5 juni 14:00 (Skärhamn)

Öckerö
Öckerö gymnasieskola - Torsdag 5 juni 13:00

Kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback